גילוי נאות

/גילוי נאות

לאורך השנים חברות ועסקים פרטיים הצליחו לחזק את מצבם הכלכלי בזכות פתרונות מימון מתקדמים. עם זאת, חשוב לזכור כי אם אינכם משיבים את ההלוואות על פי לוח ההחזרים הקבוע מראש, אתם מציבים את עצמכם בסיכון לפתיחת תיקי הוצאה לפועל נגדכם. כדי לוודא כי כל חברות המימון מציינות זאת בפני הלקוח, נוספה הפסקה המפורסמת יחד עם פרסום אפשרויות ההלוואה. פסקה זו היוותה שינוי לחוק הבנקאות וחוק להסדרת הלוואות חוץ בנקאיות, שהוצעה על ידי מספר חברי כנסת והתקבלה בשנת 2017.

נוסח גילוי הנאות ומה הוא מסמל?

לגילוי נאות קיים נוסח קבוע כדי לא להטעות את לוקחי ההלוואות. הנוסח הוא "אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל". בדרך זו, המדינה מזכירה לנו כי למרות שלכאורה מדובר בגופים שאינם מחויבים ברגולציות הקפדניות של הבנקים וחברות כרטיסי האשראי, עדיין מדובר בגופים מפוקחים היטב.

האם חברות המימון ממהרות לפתוח בהליכי הוצאה לפועל?

בעוד חוב לבנק עשוי לתפוח לממדים גבוהים ולגרור קנסות, ריביות ועלויות משפטיות, חברות המימון החוץ בנקאיות פותחות בדרך כלל בהליך גבייה מהיר יותר. כך הצרכן יודע שאם יתעכב בתשלומים חודש או חודשיים בלבד יחלו הליכים נגדו. ההליכים מותאמים להנחיות החוק ומוגבלים בעוצמתם. הליכי הוצאה לפועל ולא ההוצאה לפועל יכולים להיות החלטה על עיקול של משכורות, מימוש הערבויות שנתן הלקוח וכן הגבלת היציאה מהארץ.

כיצד ניתן להימנע מהליכי גבייה נגדכם?

הדרך הטובה ביותר להימנע מהליכי גבייה היא תכנון כלכלי נכון בעת לקיחת ההלוואה. אם אתם יודעים שיכולת ההחזר החודשית שלכם מוגבלת, בחרו להחזיר לאורך תקופה ארוכה יותר סכום קטן. רצוי להשאיר תמיד מרווח מספיק בין ההכנסה להוצאות החודשיות שלכם, כדי שתוכלו לעמוד בהוצאות חד פעמיות שלא צפיתם מראש. הוצאות כמו תיקון של הרכב, שיפוץ בבית או אפילו מתנות גדולות לאירוע, עשויות לגרום לחוסר יכולת לשלם את ההלוואה.

יועצינו ישמחו לסייע לכם לבנות את תכנון ובקשת ההלוואה בצורה אחראית ובהתאם ליכולת ההחזר שלכם כדי שתוכלו להשתמש בפתרונות המימון שלנו בתבונה.